Hotel, w którym przebywał, znajduje się jednak pod „kontrolą sanitarną”, ale nie został poddany kwarantannie – poinformowała we wtorek rzeczniczka urzędu zdrowia.

Hotel, w którym przebywał, znajduje się jednak pod „kontrolą sanitarną”, ale nie został poddany kwarantannie – poinformowała we wtorek rzeczniczka urzędu zdrowia.

Lekarz powinien znajdować się w szpitalu Quironsalud. Hotel, w którym przebywał, znajduje się jednak pod „kontrolą sanitarną”, ale nie został poddany kwarantannie – poinformowała we wtorek rzeczniczka urzędu zdrowia. Muszą tam czekać setki gości.

© APA / AFP / Martin Tysiące turystów utknęło obecnie w tym hotelu na Teneryfie

Jak donosi gazeta „El Mundo”, duży hotel będzie strzeżony przez policję, dopóki wszyscy nie zostaną przetestowani. Według doniesień hiszpańskich mediów, Włoch – lekarz z Lombardii – spędzał prawie tydzień w hotelu na wakacjach, zanim wystąpiły objawy, a potem sam trafił do szpitala.

Wśród wczasowiczów także Austriacy

Wśród wczasowiczów jest również dwóch Austriaków. Zostało to ogłoszone przez austriackie MSZ na wniosek APA. Starsze małżeństwo z Wiednia czuje się dobrze i początkowo nie wolno im wychodzić z pokoju. Powiedział, że ambasada austriacka w Madrycie jest w kontakcie z tymi dwoma. Austriaccy wczasowicze początkowo chcieli pozostać na wyspie do marca. Teraz poszkodowani czekają na dalsze instrukcje od władz hiszpańskich. Według austriackiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych może się zdarzyć, że wczasowicze będą musieli pozostać na kwarantannie przez 14 dni.

„Nie przeżywamy katastrofy”

Premier Włoch: „Sytuacja jest pod kontrolą”

Włoski premier Giuseppe Conte ostrzegł przed paniką. „Nie przeżywamy katastrofy, ale stanu wyjątkowego, z którym możemy sobie poradzić. Jesteśmy w trakcie wdrażania odpowiednich środków, aby powstrzymać epidemię” – powiedział we wtorek premier na konferencji prasowej w Rzymie.

Skoncentruj się na ograniczeniach podróży dla Włochów

Conte wypowiedział się również przeciwko rozważaniom dotyczącym ograniczeń w podróżowaniu dla Włochów, którzy chcą wyjechać za granicę. „Byłoby niesprawiedliwe, gdyby inne kraje nakładały ograniczenia na włoskich podróżnych, nie możemy tego zaakceptować. Nasi współobywatele mogą podróżować bezpiecznie i nie stanowią zagrożenia ani dla siebie, ani dla innych” – powiedział Conte.

„Dzięki doskonałemu systemowi opieki zdrowotnej i rygorystycznej polityce zdrowotnej Włochy mogą bezpiecznie wysyłać swoich obywateli za granicę. To przesłanie, które chcemy przekazać UE i światu” – powiedział premier na konferencji prasowej w siedzibie obrony cywilnej w Rzymie. Włochy to bezpieczny kraj, który wczasowicze mogą z łatwością odwiedzić. Tylko dwanaście społeczności jest izolowanych w związku z przypadkami infekcji.

Conte potwierdził plany podjęcia środków wsparcia gospodarczego na rzecz sektorów najbardziej dotkniętych epidemią. Pierwsze środki można było ogłosić we wtorek wieczorem.

Spotkanie na kotwicy z włoskim ministrem zdrowia

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza wezwał kraj do zjednoczenia.https://yourpillstore.com/pl/triapidix300-opinie-forum-efekty-oraz-sklad-i-gdzie-kupic/ „Ten stan wyjątkowy jest wyzwaniem dla nas wszystkich. Kraj powinien pozostać zamknięty” – powiedział minister. Speranza będzie koordynować spotkanie z ministrami zdrowia krajów sąsiednich Włoch oraz Niemiec i Chorwacji we wtorek po południu w Rzymie. Uczestniczy w tym także austriacki minister zdrowia Rudolf Anschober (Zieloni).

Aktualny rekord we Włoszech to siedem zgonów i 271 zakażeń. W Lombardii odnotowano 206 przypadków infekcji. Epidemia miała miejsce w prowincji Lodi w Lombardii, na południowy wschód od Mediolanu.

Epidemie:

Oto jak wielkie jest niebezpieczeństwo w Austrii

Ekspert kryzysowy: zachowaj spokój i zaopatrz się

W świetle rozprzestrzeniającego się koronawirusa należy podjąć ogólne środki ostrożności. Wzywa do tego prezes Austriackiego Towarzystwa Zapobiegania Kryzysom Herbert Saurugg. Przede wszystkim chodzi o rezerwy na dwa tygodnie – jedzenie, wodę, leki. Niebezpieczeństwo nie polega na bezpośrednim zachorowaniu, ale na wąskich gardłach dostaw dla supermarketów z powodu awarii infrastruktury.

„Ale środki ostrożności są niezbędne do przetrwania”

„Najważniejszym aspektem jest zachowanie spokoju. Ale środki ostrożności są niezbędne” – powiedział Saurugg w poniedziałek w wywiadzie dla APA. Jego zdaniem „należy teraz przejść w tryb kryzysowy”. Ponieważ teraz chodzi o radzenie sobie z konsekwencjami koronawirusa, a nie tylko o powstrzymywanie, współzałożyciel Cyber ​​Security Austria widzi teraz zbliżającą się pandemię.

Dobrze wiedzieć:

Jak przygotować się na wypadek

Ale przesadna reakcja nie jest odpowiednia. Powinieneś stopniowo zwiększać swoje zapasy przez fazę 14 dni. Jest to również ważne w przypadku powszechnych, długotrwałych przerw w dostawie prądu, mówi Saurugg.

Łańcuchy dostaw mogą być zagrożone utratą dziesięciu procent siły roboczej. „Najpóźniej do maja poczujemy, że szlakami żeglugowymi dociera mniej dostaw towarów z Chin” – podkreślił Saurugg. W przypadku towarów z Chin mogą wystąpić długoterminowe wąskie gardła. Częścią tego mogą być leki, a także części dla przemysłu motoryzacyjnego i systemy fotowoltaiczne. Dotyczy to już masek ochronnych i odzieży ochronnej.

Według Saurugga tylko około jedna trzecia Austriaków ma w domu jedzenie przez ponad siedem dni. Trzeci skończył się pożywienie najpóźniej siódmego dnia, a trzeci najpóźniej czwartego dnia.

UE: Włochy działały szybko

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła kroki Włoch mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się. Włoski rząd działał szybko i dysponował „skutecznymi strukturami umożliwiającymi reagowanie na tę epidemię w dobrze skoordynowany sposób” – powiedział w poniedziałek w Brukseli Janez Lenarcic, komisarz UE odpowiedzialny za koordynację kryzysów.

232 mln euro na walkę

Zapowiedział uwolnienie 232 milionów euro, aby przyspieszyć globalną walkę z wirusem. Mając na uwadze ewentualne kontrole graniczne w celu powstrzymania choroby w strefie Schengen, Lenarcic powiedział, że należy to do kompetencji i decyzji poszczególnych państw członkowskich. Wezwał jednak rządy do podjęcia wszelkich decyzji dotyczących walki z wirusem na podstawie „wiarygodnej oceny ryzyka” oraz do podjęcia działań w sposób proporcjonalny i skoordynowany.

Wszystkie informacje na blogu na żywo:

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Najlepsza wiadomość pochodzi od reżysera Rolanda Geyera: od tygodni pracują w Theater an der Wien przy kilku produkcjach. Testy są przeprowadzane regularnie na wszystkich na miejscu. Jak dotąd nie było ani jednego przypadku, zapowiadał przed premierą rzadko wystawianej opery Ruggero Leoncavallo „Zazá”.

To brzmiało bardzo uspokajająco. To, co nastąpiło, było nie mniej satysfakcjonujące. Prawie dwie godziny nieprzerwanej rozrywki z rarytasem operowym Leoncavallo „Zazá”, który został niesłusznie zapomniany. Kompozytor ten jest najbardziej znany ze swojego „Bajazzo”, swojej opery o zazdrosnym klaunie Canio, który z zazdrości zamordował swojego kochanka. „Zazá” jest również częścią show-biznesu. Na korzyść pewnego Milo, odnosząca sukcesy piosenkarka muzyki rozrywkowej Zazá opuszcza swojego patrona i kochanka Cascarta i woli swoją pasję od swojej kariery, dopóki nie dowiaduje się, że mężczyzna, którego faworyzuje, ukrył przed nią swoje małżeństwo i córkę.

Christof Loy generuje namacalny teatr muzyczny z tego materiału i przedstawia go jako łatwo przyswajalną telenowelę z showbiznesu na obrotowej scenie Raimunda Orfeo Voigta, umeblowanej w uproszczony sposób. Garderoba artysty lub prosty pokój ze stołem i dwoma fotelami szybko staje się sceną glamour. Każda scena wygląda jak z filmu. Wynika to nie tylko z precyzyjnego, pomysłowego przywództwa Loy. Na początku pozwala Zazá i Cascarowi występować jako udana para, jak Ginger Rogers i Fred Astaire. To ma siłę i urok. Svetlana Aksenova pokazuje wspaniały występ, gdy z młodej divy zmienia się w kobietę, która musi nauczyć się radzić sobie z rozczarowaniami w życiu prywatnym. W niektórych fragmentach troszkę za dużo przebija swoim wyrazistym sopranem, ale oddaje to weryzm, styl tej pracy. Christopher Maltman idealnie uosabia Cascarta i jest prawdziwym luksusowym składem ze swoim dobrze zsynchronizowanym barytonem. Nikolai Schukoff pokazuje psychogram słabeusza, ale w tej partii przekracza swoje możliwości wokalne. Enkelejda Shkosa komplementuje matkę Zazá i Juliette Mars jako dziewczynę Zazá. W mniejszych partiach młody tenor Johannes Bamberger sprawia, że ​​ludzie siadają i zwracają uwagę. Stefan Soltész prowadzi Orkiestrę Symfoniczną Radia ORF prawie zbyt solidnie. Publiczność oklaskiwała to niezwykłe przedstawienie.

Kolejne spektakle: 18, 21, 23, 25 i 27 września

teatr-wien.at

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Policjant, prawnik, kierownik biura byłego gubernatora Hansa Niessla (SPÖ), szefa policji stanowej, ministra obrony – ścieżka kariery Hansa Petera Doskozila (SPÖ) przebiegała jak dotąd płynnie i stale rośnie. Wraz z wyborem na gubernatora Burgenlandu 49-latek prawie osiągnął szczyt w polityce stanowej – przyszłe dalsze szczyty na szczeblu federalnym nie są całkowicie wykluczone.

 • Nazwisko: Hans Peter Doskozil
 • Urodzony: 21 czerwca 1970 w Vorau w Austrii
 • Stanowisko: gubernator Burgenlandu
 • Impreza: SPÖ
 • Stan cywilny: rozwiedziony
 • Dzieci: 2 dzieci

© APA / Pfarrhofer

Ścieżka edukacyjna

 • Szkoła podstawowa w Grafenschachen 1976–1980
 • Szkoła średnia w Pinkafeld w latach 1980–1982
 • Gimnazjum w Oberschützen 1982–1988
 • Studiował prawo na Uniwersytecie Wiedeńskim (Mag. Iur.) 1994–2000

Polityczne kamienie milowe

 • Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Departament III / 1 2004–2005
 • Dyrekcja Bezpieczeństwa Burgenland 2005–2008
 • Członek rady gminy Grafenschachen 2007–2012
 • Prelegent w gabinecie gubernatora Burgenlandu w latach 2008–2010
 • Szef Urzędu Miasta Burgenland w latach 2010–2012
 • Dyrektor Policji Państwowej Burgenland w latach 2012–2016
 • Federalny minister obrony narodowej i sportu 26.01.2016 – 18.12.2017
 • Radny stanu ds. Finansów, kultury, budynków i szpitali 2017–2019
 • Przewodniczący państwowej partii SPÖ Burgenland od 8 września 2018 r
 • Gubernator Burgenlandu od 28 lutego 2019 roku

Jako następca gubernatora Hansa Niessla (SPÖ), który sprawował urząd przez 18 lat, Doskozil znalazł wielkie ślady. Ale wieloletni robotnik, który już znał politykę państwa z perspektywy kierownika biura LH i wykazał się odpornością na stanowisko szefa policji stanowej przed powołaniem go w Ministerstwie Obrony w 2016 roku, już dawno zadomowił się w rządzie i ma swój własny styl. Kiedy dołączył do zespołu rządowego Niessl jako jego upragniony następca, natychmiast zajął się “dużymi kawałkami” w zakresie polityki państwowej, takimi jak nowy budynek szpitala w Oberwart, KRAGES (Burgenland Hospital Society m.b.H.) lub restrukturyzacja działalności kulturalnej państwa.

© APA / Hunter

Pierwszy plus punkty w radzie regionalnej

Dzięki rozładowaniu konfliktu między prowincją Burgenland a spółkami Esterhazy, który toczy się od lat w kilku lokalizacjach, Doskozil był w stanie zebrać pierwsze dodatkowe punkty jako radny regionalny. Jako pragmatyk szukał dialogu, czego rezultatem było ogólne porozumienie, które zaowocowało dwoma ugodami. Państwo musi wyłożyć 7,6 mln euro, ale wartość przedmiotu sporu w postępowaniu cywilnym dotyczącym stanu strukturalnego Pałacu Esterhazy została ostatnio oszacowana na około 18 mln euro. Rozwiązując konflikt, opera w kamieniołomie St. Margarethen również podnosi się na nogi, jako ważny wkład w turystykę letnią.

Trudne strony na szczeblu federalnym

Chociaż Doskozil nie jest już członkiem rządu federalnego, nadal zdobywa sławę w federalnych kwestiach politycznych. Z oświadczeniami na tematy takie jak migracja, przeciwko „zielonej lewicowej polityce fundi”, a ostatnio w sprawie prewencyjnego zatrzymania, Burgenlandczyk dostarczył również materiałów do dyskusji i często konfliktu we własnej partii. Wspierając czerwono-niebieską koalicję Niessla w Burgenlandzie po zniesieniu w 2015 roku systemu reprezentacji proporcjonalnej, którym będzie kierował od czwartku, obraził część partii federalnej.

© APA / Hunter

Szybki wachlarz na wskroś

Jako radny regionalny reprezentowany już z biurem w wiejskim domu, Doskozil przeprowadza się teraz do siedziby wodza regionalnego. Flaga klubu piłkarskiego Rapid i piłka nożna z podpisami zawodników są zawarte w ruchu, ponieważ “Dosko” jest fanem Rapida od wczesnych lat – w przeciwieństwie do Niessla, który trzyma kciuki za Wiedeń Austria.

O osobie: Hans Peter Doskozil, urodzony 21 czerwca 1970 r. W Vorau w Styrii, studiował prawo (mag. Iur.) Początkowo funkcjonariusz policji w Wiedniu, później pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz w Dyrekcji Bezpieczeństwa Burgenlandu. 2008–2012 w biurze gubernatora Hansa Niessla (SPÖ), ówczesnego dyrektora policji stanowej w Burgenlandzie. Od stycznia 2016 r. Minister obrony i sportu, od grudnia 2017 r. Radny ds. Finansów prowincji Burgenland.

Przeczytaj w bieżącym numerze: Oto jak Doskozil wywiera presję na Miłosiernych Braci (38/2019)!

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Martinowi Kusejowi udało się wykonać „Life a Dream” Pedro Calderóna de la Barca na otwarciu sezonu na zamku.

Fabuła dramatu Pedro Calderóna de la Barca „Life a Dream” jest absurdalna, a jednocześnie bardzo bliska rzeczywistości, jak pokazuje Martin Kusej w swojej produkcji w Burgtheater.